(099)316-30-97, (098)799-44-64

RU

Як вибрати металочерепицю для даху

Металочерепиця – один із найпопулярніших покрівельних матеріалів в Україні. Це пов'язано з кількома факторами:

  • доступна ціна;
  • гарні гідроізоляційні властивості;
  • простота монтажу;
  • великий вибір форм;
  • широка гама відтінків та варіантів полімерних покриттів;
  • термін служби до 50 років.

 

Асортимент пропозицій щодо металочерепиці в Україні дуже великий. У замовника виникає питання: "Яку металочерепицю вибрати для даху".

Металочерепиця=покрівля=8017-1

Маючи великий досвід спілкування із замовниками, розглянемо питання, які найчастіше виникають, коли у споживача стоїть завдання визначитися, яку металочерепицю краще вибрати.

 

Яку товщину металочерепиці вибрати

Металочерепиця виробляється методом холодного прокату. Основою є тонколистова рулонна сталь із полімерним покриттям. Товщина металочерепиці залежить від товщини сталі (металу), з якої її виробляють. На ринку України можна зустріти товщину металу від 0,35 до 0,55 мм.

Металочерепиця низької якості, недоліки

Відразу хочемо Вас застерегти від покупки металочерепиці завтовшки 0,4 мм і менше. Це продукт, який важко використовувати як тимчасове покрівельне покриття. Найімовірніше, це буде китайський метал дуже низької якості, основним ключовим показником якого є ціна. Якість полімерного покриття дуже низька, оцинкування металу нерівномірне. Велика ймовірність швидкої втрати кольору, відшарування полімерного покриття та масові виникнення вогнищ корозії (іржі). Це на Вас може чекати вже на другий рік експлуатації. Також, через відсутність конструкційної жорсткості, гідроізоляційні якості металочерепиці завтовшки 0,40 мм дуже сумнівні. Так як на стиках листів та в місцях кріплення велика ймовірність протікання, особливо на невеликих кутах нахилу покрівлі.

Так якої ж товщини вибрати металочерепицю?

З 2019 року в Україні набули чинності нові стандарти з виробів із тонколистової сталі: ДСТУ 8802: 2018 «Вироби з тонколистової сталі із захисно-декоративним покриттям для будівництва. Загальні технічні умови». Основні вимоги цих стандартів ми перераховували в описі розділу Металочерепиця.

Спираючись на дані стандарти та досвід, ми рекомендуємо вибирати металочерепицю товщиною не менше 0,45 мм. Найкращим варіантом для покрівлі вважаємо металочерепицю завтовшки 0,5 мм. Така металочерепиця має відмінну конструкційну жорсткість, менш схильна до пошкодження при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт або при транспортуванні та зберіганні. Дуже важливим параметром, крім товщини, є покриття металочерепиці, яке захищатиме метал, впливатиме на експлуатаційні та естетичні характеристики та довговічність вашого даху.

 

Яке покриття металочерепиці вибрати

Тонколистова сталь, що постачається в рулонах виробникам металочерепиці, поставляється із шаром захисту від корозії та полімерним кольоровим покриттям. Ці покриття є дуже важливим компонентом якісного покрівельного матеріалу, тому що впливають на важливі характеристики:

  • довговічність;
  • умови гарантії на метал;
  • збереження кольору під впливом природних та інших (дороги з великим трафіком, промислова зона тощо) факторів;
  • захист від механічних пошкоджень у процесі експлуатації, завантаження, розвантаження, транспортування або монтажу.

 

ВАЖЛИВО! Заборонено різати металочерепицю "болгаркою", т.к. при цьому порушується антикорозійне покриття, і, як правило, торець різу починає іржавіти, а покриття починає відшаровуватися!

Не можна різати болгаркою

 

Металочерепиця, цинкування металу

Найбільш поширеним антикорозійним шаром є шар цинку. У китайських виробників металу, як правило, кількість цинку не відома. Продавці кажуть, що воно варіюється від 60 до 80 г/м2 з обох боків. Така кількість цинку, на нашу думку, не може забезпечити достатній захист від корозії і забезпечити якісне нанесення полімерного покриття. Т.к. складно рівномірно розподілити 30 - 40 г будь-якого матеріалу на 1 м2.

Виходячи із стандартів, прийнятих в Україні в 2019 році, допускається використовувати як покрівельне покриття метал, товщиною 0,45 мм з оцинкуванням не менше 140 г/м2, за умови, що виробник дає 10 років гарантії на метал. Ціна металочерепиці 0,45 мм із 140 г/м2 оцинкування доступна за посиланням.

Ми ж рекомендуємо використовувати як покрівельне покриття металочерепицю з металу з оцинкуванням не менше 225 г/м2. Європейські стандарти це підтверджують, що металочерепиця має виготовлятися з металу з мінімальною масою цинку з обох боків – 225 г/м2.

Зустрічаються на ринку і металочерепиця, виготовлена з металу з алюміній-цинковим (AZ) та цинк-магнієвим покриттям (ZM). Дані покриття при меншій своїй масі на м2 забезпечують кращий захист від корозії в порівнянні з цинковим (Z) покриттям.

Наприклад, лише 150 г/м2 алюміній-цинкового (AZ) покриття забезпечують кращий захист ніж 225 г/м2 цинкового (Z) покриття.

А 130 г/м2 цинк-магнієвого (ZM) покриття забезпечує захист від корозії краще, ніж 275 г/м2 цинкового (Z).

Цинк-магнієве(ZM) покриття при виробництві сталі використовують такі світові металургійні концерни як ArcelorMittal(Magnelis), thyssenkrupp(ZM Ecoprotect). Метал із таким покриттям широко почав застосовуватися в автомобільній промисловості (BMW, VW) та інших областях, де потрібні високі антикорозійні властивості.

 

Металочерепиця, полімерне покриття

Що стосується полімерного покриття, то умовно можна виділити кілька основних типів:

Поліестер (PE) – глянсове полімерне покриття завтовшки 25 мкм. Найдоступніше полімерне покриття для металочерепиці. Має найменшу товщину і дуже схильне до механічного впливу.

PE

Матовий поліестер (PEMA) – матове полімерне покриття завтовшки 35 мкм. Металочерепиця з матовим покриттям є найпоширенішим вибором. Це покриття має достатню стійкість до механічних пошкоджень, природних факторів і може служити 20 і білше років.

PEMA

Поліуретанові покриття (PURAL, PURAL MATT, PURMAT, PURLAK тощо) – поліуретанові покриття, як правило, завтовшки 50 мкм. Мають гарну стійкість до хімічних і фізичних впливів. Рекомендуються до використання у приморських, промислових та районах, де проходять магістралі з великим трафіком транспортних засобів або поруч із залізницею. Покриття добре зберігають колір і довговічні. Термін служби поліуретанових покриттів може сягати понад 50 років.

На нашому сайті поліуретанові покриття представлені у двох світових виробників Рууккі (Фінляндія/Швеція) та Прушинські (Польща).

Інноваційне покриття від виробників листової сталі. Практично у кожного відомого виробника тонколистової сталі в асортименті є інноваційні комбіновані полімерні покриття з різними характеристиками та візуальним ефектом. Одним з таких покриттів є Relief Icecrystal від німецького концерну ThyssenKrupp. Товщина покриття складає 36 мкм. Структура покриття імітує кристали льоду. Така структура поверхні в залежності від освітленості та напрямку світла змінює колірний відтінок.

Relief-Icecrystal

 

Який колір металочерепиці вибрати

Питання вибору кольору металочерепиці ми залишаємо замовнику. Але основні тренди та тенденції ринку металочерепиці у Харкові ми позначимо. Продаж металочерепиці в Харкові найчастіше припадає на такі кольори: коричневий, темно-коричневий, сірий, графіт. Рідше зустрічаються - чорний, цегляний, червоний та зелений.

Щоб було легше підібрати колір і зорієнтуватися, кожен відтінок має свій буквено-цифровий код (індекс) відповідно до колірного стандарту. При виборі кольору металочерепиці ви найімовірніше зустрінете стандарт RAL або RR.

RAL (Reichs-Ausschuss fur Lieferbedingungen) – найпоширеніший німецький колірний стандарт розроблений у 1927 році.

RR – стандарт розроблений фінською компанією Рууккі.

Для вашої зручності ми склали таблицю відповідності найпоширеніших індексів відтінків стандартів RR та RAL.

ВАЖЛИВО! У таблиці вказані найпоширеніші відтінки металочерепиці, а відповідності представлені максимально близькі за кольором. Зразки відтінків квітів можна переглянути в офісі компанії Руфекс.

Таблиця відповідності індексів відтінків кольорів, стандартів RR та RAL
Код RR Код RAL(близький) Відтінок
RR 32 RAL 8019 темно-коричневий
RR 887 RAL 8017 коричневий
RR 29 RAL 3009 червоний
RR 750 RAL 8004 цегляний
RR 23 RAL 7024 темно-сірий
RR 2H3 RAL 7016 графіт
RR 33 RAL 9005 чорний
RR 11 RAL 6020 темно-зелений

 

Підсумовуючи, ми можемо Вам рекомендувати розглядати черепицю з товщиною 0,45 мм та більше, оцинкуванням 140 г/м2 та більше. Надійним варіантом, ми вважаємо металочерепицю завтовшки 0,5 мм і шаром цинку з обох боків не нижче 225 г/м. Що стосується полімерного покриття, то матовий поліестер (PEMA) - найбільш збалансований варіант за співвідношенням ціна/якість. Щодо відтінків кольору, то цей вибір лежить на замовнику.

При виборі металочерепиці варто звертати увагу на виробника. Так як важливо, як зберігають метал, які верстати та стандарти на виробництві, упаковка, як відбувається розвантаження/навантаження та транспортування.

Компанія Руфекс має у своєму асортименті кілька виробників металочерепиці. Ми завжди надаємо великого значення тому, як виробник ставиться до свого продукту на всіх етапах, доки черепиця потрапить на об'єкт. Наші співробітники регулярно відвідують регіональні склади в момент вивантаження/навантаження металочерепиці, щоб контролювати ці процеси. Виходячи з нашого досвіду роботи (як виробник реагує на рекламації, як вирішує спірні моменти тощо) та того, що ми бачимо на регіональних складах, ми приймаємо рішення комусь із виробників віддати пріоритет, щоб наш Замовник отримав найкращий варіант.

roofex

Просто та Правильно