(050)250-29-28, (098)799-44-64, (099)316-30-97, (096)019-55-04

RU

Монтаж бітумной черепиці

Що таке бітумна черепиця?

    Бітумна черепиця - покрівельний матеріал, основою якого є стеклохолст просочений бітумом захищений кам'яними гранулами. Бітумна черепиця є одним з найпопулярніших покрівельних покриттів в приватному будівництві для котеджів, заміських будинків, гаражів і майстерень. Це не випадково, адже гнучка черепиця володіє значним списком переваг, при цьому ціна монтажу бітумної черепиці цілком доступна. Вивчивши технологію монтажу бітумної черепиці та рекомендації виробників можна провести укладання м'якої черепиці на дах самостійно, без використання спеціалізованого професійного інструменту. Покрівля бітумною черепицею довговічна і має відмінний зовнішній вигляд. Купити бітумну черепицю в Україні провідних виробників можна перейшовши за посиланням.

 

Влаштування покрівлі з бітумної черепиці.

Для якісного монтажу бітумної черепиці необхідно виконати правильне влаштування покрівлі з гнучкої черепиці. Конструктив даху з бітумної черепиці умовно можна розділити на 2 типи: утеплену і холодну. Залежно від обраного типу змінюється покрівельний «пиріг»

Утеплена покрівля з бітумної черепиці.

Конструктив утепленої покрівлі з бітумної черепиці (мансардної покрівлі) наведено на малюнку нижче.

Елементи утепленої покрівлі з бітумної черепиці:

 1. Битумна черепиця
 2. Підкладковий килим
 3. Дерев'яний настил з плит OSB 3 або вологостійкої фанери
 4. Решетування під суцільний дерев'яний настил
 5. Контррейка - забезпечує підпокрівельний вентиляційний зазор, мінімум 40 мм
 6. Супердифузійна мембрана забезпечує захист утеплювача від вологи і вивітрювання
 7. Теплоізоляція. У нашій кліматичній зоні мінімум 250 мм.
 8. Кроквяна система.
 9. Пароізоляція з обов'язковою проклейкою нахлестов, примикань до стіни і герметизацією проникаючих конструкцій.
 10. Решетування під контрутепленіе або каркас під внутрішнє облицювання. Важливо! Монтувати утеплювач до пароізоляції можна тільки за умови, що його товщина буде не більше 1/5 загальної товщини утеплення
 11. Внутрішня обшивка приміщення або мансарди.

Холодний дах з бітумної черепиці.

У тих випадках коли у Вас холодний горище і не планується в майбутньому утеплення по кроквах або мансардний поверх, пристрій покрівлі набагато простіше і зображено на малюнку нижче.

Елементи конструктиву холодної даху з бітумної черепиці:

 1. Битумна черепиця
 2. Підкладковий килим
 3. Дерев'яний настил з плит OSB 3 або вологостійкої фанери
 4. Решетування під суцільний дерев'яний настил
 5. Кроквяна система.

Важливо!!! Не дивлячись на рекомендації деяких виробників по влаштуванню холодної покрівлі з бітумної черепиці без підпокрівельної гідроізоляції, ми настійно рекомендуємо використовувати Гідробар'єр. В цьому випадку по кроквах монтується гідроізоляція, поверх якої встановлюється контррейки висотою 40-50 мм для вентиляційного зазору. Інші пункти без змін.

 

Ціни на монтаж бітумної черепиці.

Вартість монтажу гнучкої черепиці залежить від складності покрівлі та кількості необхідний основних і додаткових робіт. У таблиці нижче наведені орієнтовні розцінки на всі види робіт на покрівлі станом на 2020 рік.

Монтаж бітумної черепиці, ціна в Харькові

Види робіт Середня цена, грн Одиниця виміру Діапазон цін, грн

 Укладка бітумної черепиці

150 грн. м.кв 100 - 200 грн.

Укладка підкладковогу килиму

45 грн. м.кв. 30-70 грн.

 Монтаж плит OSB

65 грн. м.кв. 50 - 80 грн.

 Монтаж контробрешітки, контррейки

40 грн. м.кв. 30 - 60 грн.

 Монтаж рештування покрівлі

60 грн. м.кв. 50 - 90 грн.

 Монтаж гідробар'єру (гідроізоляції)

30 грн. м.кв. 20 - 70 грн.

 Влаштування кроквяної конструкції

160 грн. м.кв. 120 - 250 грн.

 Монтаж мауерлату

65 грн. м.п. 50 - 90 грн.

 Монтаж карнизної планки

40 грн. м.п.  30 - 60 грн.

 Монтаж торцевої вітрової планки

40 грн. м.п. 30 - 60 грн.

 Встановлення коника

100 грн. м.п. 70 - 150 грн.

 Монтаж утеплення, теплоізоляциї

70 грн. м.кв. 50 - 100 грн.

 Укладання паробар'єру (пароізоляції)

30 грн. м.кв. 20 - 40 грн.

 Обробка "антисептиком"

400 грн. м.куб. 300 - 500 грн.

 Монтаж мансардного вікна

от 1000 грн шт. 1000 - 3000 грн.

 Демонтаж покрівлі / даху

50 грн м.кв. 40 - 70 грн

 

Важливо врахувати, що остаточні ціни монтажу бітумної черепиці зможе сказати майстер тільки після оцінки фронту робіт на об'єкті і ознайомившись з проектом. Монтаж бітумної покрівлі під ключ надійніше і дешевше.

 

Покрівля із битумної черепиці. Порядок монтажу.

Безумовним плюсом бітумної черепиці є можливість укладання її на старе покриття. При реконструкції старого даху необхідно переконатися в надійності кріплення основи і відсутності хвиль, вигинів, щоб виключити деформацію покриття в процесі експлуатації. При новому будівництві все починається зі складання кроквяної системи. Перед її початком необхідно дерев'яні елементи обробити вогне-біо захисними засобами, попередньо очистивши їх від бруду і тирси.

Після монтажу кроквяної системи можна переходити до монтажу гідробар'єру або супердифузійної мембрани, в залежності від обраного типу влаштування даху. Підпокрівельна гідроізоляція монтується полотнами від низу до верху, забезпечуючи нахлест верхніх полотен на нижні на 12 - 15 см і закріплюється за допомогою степлера. Остаточно фіксує гідроізоляцію контррейка, яка набивається зверху по кроквах. Також контробрешетка створює вентиляційний зазор над гідроізоляцією, тому дуже важливо, щоб її висота була не менше 40 мм. Далі встановлюється розряджена обрешетка, що закріплюється до крокв крізь контррейки.

Наступним етапом монтується суцільний дерев'яний настил, який буде виконувати роль основи для бітумної черепиці. Як настилу слід вибирати вологостійку фанеру, обрізну дошку або плити OSB-3. Найбільш популярним в Україні є плити ОСП (OSB-3). Товщина суцільного настилу вибирається виходячи з кроку обрешітки і приведена в таблиці нижче:

Крок рештування ОСП-3 Вологостійка фанера Доски
300 мм 10 мм 9 мм  
600 мм 12 мм 12 мм 20 мм
900 мм 18 мм 18 мм 23 мм
1200 мм 21 мм 21 мм 30 мм
1500 мм 27 мм 27 мм 37 мм

 

Виходячи з якості плит OSB-3 на ринку України ми рекомендуємо вибирати товщину не менше 12 мм. Суцільний дерев'яний настил кріпиться з зазором 3 мм і в шаховому порядку. Ширину зазору зручно контролювати за допомогою цвяха для бітумної черепиці, він має як раз потрібну товщину. Після підготовки підстави можна переходити безпосередньо до укладання м'якої покрівлі.

 

Як зробити укладку бітумної черепиці правильно?

Як стелити бітумну черепицю зазначено в інструкції по монтажу заводу виробника. Це досить просто, головне строго слідувати інструкції. Найчастіше інструкцію по монтажу виробник розміщує безпосередньо на упаковці гнучкої черепиці або можна її скачати на нашому сайті. Основну увагу слід приділити складних вузлів: яндилам, примикань, ковзанів. Для зручності ми підготували відео інструкцію по монтажу від компанії IKO. Для зручності в описі до відео проставлені тайм коди і Ви можете швидко перейти відразу до цікавого Вас моменту.

Бітумна черепиця IKO, відео інструкція по укладці

 • 0:42 Монтаж підкладкового килима.
 • 2:01 Влаштування розжолобоку.
 • 2:57 Укладання прямокутної м'якої черепиці.
 • 6:38 Монтаж КНК черепиці на конику і хребті.
 • 8:34 Укладання трикутної бітумної черепиці.
 • 10:10 Установка аераторів і вентиляторів
 • 10:55 Монтаж гнучкої черепиці бобровий хвіст
 • 12:02 Укладка бітумної черепиці "сота", "мозаїка" (шестикутна)
 • 13:33 Монтаж багатошарової бітумної черепиці

У компанії roofex Ви можете додатково отримати консультацію фахівців з монтажу і вибору бітупной черепиці, а також купити бітумну черепицю IKO, Katepal, Шинглас (Технониколь), Акваизол в Харкові і області та інших містах з доставкою (Київ, Полтава, Суми, Дніпро, Черкаси , Чернігів, Запоріжжя, Кропивницький, Миколаїв, Херсон, Одеса, Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ, Покровск, Бахмут та інші).