(099)316-30-97, (098)799-44-64

RU

Покрівля з металочерепиці, устрій, ціна, монтаж

Устрій покрівлі з металочерепиці

На сьогоднішній день дахи з металочерепиці одне з найбільш популярних рішень в приватному будівництві. Це не дивно, адже матеріал має багато переваг: довговічність, простота експлуатації, відмінний зовнішній вигляд. При цьому будівництво покрівлі з металллочерепіцу коштує не дорого в порівнянні з іншими покриттями для даху. В інтернет магазині roofex ви можете купити металочерепицю в Харкові за низькою ціною. Для розуміння вартості монтажу необхідно визначитися яке буде устрій даху під металочерепицю у Вас.

Умовно можна виділити два конструктива:

 


Холодна покрівля з металочерепиці

Покрівля під металочерепицею без утеплення прості в своєму «пирозі» і монтажі відповідно. Такий вибір прекрасно підходить для реконструкції старих приватних будинків. При новому будівництві на цьому типі покрівлі варто зупинити свій вибір у тих випадках, коли використовувати простір на горищі не планується, а утеплення буде проходити по перекриттю. Варто відзначити, що конструктивно холодна дах з металочерепиці мало відрізняється від таких же типів при використанні інших матеріалів для покрівлі. Основне що тут слід відзначити це: по-перше правильний вибір висоти контррейки (не менше 50 мм), для достатньої вентиляції, і по-друге правильний вибір підпокрівельной гідроізоляції. Для холодної даху з металочерепиці необхідно використовувати тільки антиконденсат, як гідробар'єру. Якщо ж в майбутньому існує ймовірність утеплення даху і перетворення його в мансарду, то використовувати слід тільки супердифузійну мембрану. На малюнку вгорі зображені основні складові холодної покрівлі під металочерепицею.

 

Конструкція даху з металочерепиці над мансардою

Пристрій металочерепиці над мансардною (утепленою) покрівлею над гідробар'єром не відрізняється від попереднього типу. Головні відмінності знаходяться знизу підпокрівельної гідрозоляції, які суттєво додають вартості. При такому влаштуванні ви зможете: по-перше ефективно використовувати всю площу будинку, в тому числі і горище, майже в два рази збільшивши житлову площу, по-друге максимально зменшити шум (за умови утеплення не менше 250-300 мм) - головний недолік металочерепиці . В такому даху з металочерепиці гідробар'єр плівкового типу застосовувати категорично не рекомендується, тільки супердифузіонні мембрану. На зображенні нижче наведено розріз даху з металочерепиці.

Визначившись з конструктивом покрівлі, наступним фактором який вплине на вартість квадратного метра покрівлі з металочерепиці - це складність типу похилого даху. Це відбувається через збільшення кількості комплектуючих і планок, відходу (обрізків) металочерепиці і звичайно складності правильного і надійного виконання вузлів. Найпоширеніші конструкції покрівлі в міру зростання складності наведений нижче:

• Односхилі
• Двосхилі
• Вальмові
• Мансардні
• щипцевого, багатоскатні.

 

Покрівля з металочерепиці Ціна роботи

Так як покрівля купується надовго не варто економити на роботах. Слід дотриматися правильний монтаж металочерепиці. Для цього потрібно довіритися професіоналам. У компанії Руфекс Ви зможете не тільки купити металочерепицю в Харкові за низькою ціною, а й отримаєте допомогу у виборі. Ми також забезпечимо надійний монтаж металочерепиці в Харкові, щоб покрівля прослужила довгі роки. Вартість монтажу металочерепиці можна розглядати як в комплексі, так і окремо по кожному виду робіт.

Вартість даху з металочерепиці під ключ

Покрівля під ключ підходить тим людям, хто готовий довірити монтаж професіоналам і отримати гарантію на дах. Адже якщо різні етапи робіт виконуватимуть різні бригади, буде складно розібратися на якій ділянці виникла проблема і хто відповідальний у разі, якщо проблема з покрівлею виникне. Також слід зазначити, що на комплекс робіт можна отримати знижку. Складно відповісти скільки складе ціна даху під ключ без виїзду на об'єкт і ознайомлення з проектом, виміру і розрахунку витратних матеріалів.

Для орієнтиру вартість даху з металочерепиці під ключ становить близько 450-550 грн за метр квадратний.

У стандартний монтаж з металочерепиці під ключ входить:

  • монтаж мауерлата
  • монтаж крокв
  • монтаж пароізоляції і утеплювача
  • монтаж гідробар'єра і контррейки
  • монтаж обрешітки
  • облаштування розжолобків
  • укладка покрівельного матеріалу
  • облаштування ковзанів, торців і карнизів

 

Монтаж металочерепиці ціна в Харкові

Нижче наведена таблиця з переліком робіт станом на 2021 рік:

Монтаж Металочерепиці, ціна Харків

Виды робіт

Средня ціна, грн

Одиниця виміру

Діапазон цін, грн

 Укладка металочерепиці

150 грн.

м.кв

95 - 250 грн.

 Монтаж контробрешітки, контррейки

40 грн.

м.кв.

30 - 60 грн.

 Монтаж обрешітки покрівлі

50 грн.

м.кв.

40 - 90 грн.

 Монтаж гідробар'єра (гідроізоляції)

30 грн.

м.кв.

20 - 70 грн.

 Кроквяна система даху

160 грн.

м.кв.

120 - 250 грн.

 Монтаж мауерлату

65 грн.

м.п.

50 - 90 грн.

 Монтаж карнизной планки

40 грн.

м.п.

 30 - 60 грн.

 Монтаж торцевой планки

40 грн.

м.п.

30 - 60 грн.

 Кріпллення коника

50 грн.

м.п.

40 - 70 грн.

 Монтаж утеплення, теплоізоляції

70 грн.

м.кв.

50 - 100 грн.

 Укладка паробар'єра (пароізоляції)

30 грн.

м.кв.

20 - 40 грн.

 Обработка "антисептиком"

400 грн.

м.куб.

300 - 500 грн.

 Монтаж мансардного вікна

від 1000 грн

шт.

1000 - 3000 грн.

 Демонтаж покрівлі / даху

50 грн

м.кв.

40 - 70 грн

 

Докладний монтаж металочерепиці своїми руками

Якщо Ви прийняли рішення провести укладання металочерепиці власними силами наша компанія підготувала докладну інструкцію з монтажу, виходячи з рекомендацій європейських виробників Ruukki, Pruszinsky, Bilka steel.

Весь процес можна розділити на 2 етапи:

  • Монтаж обрешітки і підготовка основи для металочерепиці

На цьому етапі встановлюється мауерлат і зводиться кроквяна конструкція. По кроквах укладається гідроізоляція покрівлі під металочерепицю, яка жорстко фіксується Контррейка (обрештуванням уздовж крокв). На цьому етапі дуже важливо щоб контррейки була висотою не менше 50 мм. Наступним кроком встановлюється решетування. Детально ці етапи ми розглядали в нашій статті Монтаж обрешітки для металочерепиці. Також ці етапи присутні на відео інструкції по монтажу внизу статті.

  • Установка металочерепиці

Після того як основа покрівлі готова, необхідно підготувати інструменти і приступати до безпосередньої установки металочерепиці. Тут Вам швидше за все знадобиться допомога, адже листи металочерепиці мають високу парусність, незважаючи на відносно легку вагу. Також важливо уникати перегинів металочерепиці при підйомі на покрівлю, це може привести до порушення геометрії замків.

1. Монтаж карнизної планки металочерепиці.

монтаж карнихной планки металлочерепицы

Установка планки здійснюється по всьому карнизу і закріплюється за допомогою покрівельних саморізів 4,8 x 35 з кроком 250 - 300 мм. Перехлест карнизних планок повинен бути не менше 100 мм.

2. Установка єндови металочерепиці.

Установка ендовы металлочерепицы

Основа під єндову виконується з дощок з зазором 20 мм, суцільним настилом. Єндова закріплюється до основи за допомогою клямри, з кроком 250 - 300 мм, не рекомендується кріпити ендову саморізами. Перехлест між планками ендови повинен бути не менше 200 мм. Нахлести рекомендується додатково гідроізолювати. Перехлест металочерепиці і ендови повинен бути не менше 250 мм. З боків ендови рекомендує приклеїти універсальний ущільнювач висотою не менше 30 мм. У разі примикання ската до стіни, на цьому етапі потрібно змонтувати нижні частини планок примикання до стіни з перекриттям 200 мм.

3. Кріплення гребеня звісу.

Крепление гребня свеса

За звісі закріплюємо саморізами спеціальний гребінь. Він буде перешкоджати попаданню птахів і великих комах через профіль металочерепиці. При низькому профілі черепиці допустимо використовувати універсальний ущільнювач.

4. Укладання листів металочерепиці.

Важливо! Ні в якому разі не різати металочерепицю болгаркою, тільки ножиці по металу або спеціальними електроножніцамі. Монтаж металочерепиці здійснюється як зліва - направо, так і навпаки.

Направление укланди металлочерепицы
Напрямок укладання листів металочерепиці не залежить від місця розташування капілярної канавки і може йти як зліва направо, так і у зворотний бік. При роботі зліва направо край листа піднімається, і край подальшого листа металочерепиці укладається під нього. Таким чином листи впираються в штампування (поперечну сходинку), не ковзають і не з'їжджають.
Монтаж металочерепиці на простих односхилих і двосхилих покрівлях починають з торців, на вальмовой покрівлі страртуют від вальми. Вирівнювання листів слід виконувати щодо карниза, а не торця даху. Зручно буде почати вирівнювання по карнизу і монтаж з довгих листів.

Порядок укладки листов металлочерепицы
Кріплення листів до рештування здійснюють за допомогою покрівельних саморізів по дереву 4,8 x 35 мм, а надійне з'єднання між собою досягається саморізами по металу 4,8 x 19 мм. Схема кріплення вказана вище. При довгих скатах рекомендується розбивати листи на кілька, а порядок монтажу виконувати як зазначено на зображенні вище.

5. Монтаж торцевої планки металочерепиці.

Монтаж торцевой планки металлочерепицы

Кріплення торцевої планки здійснюють від карниза до коника з перекриттям не менше 100 мм. Кріплення планки саморізами до торцевої дошки має бути з кроком не більше 250-500 мм, а крізь лист до решетування 300 - 800 мм.

6. Монтаж планки примикання і окладу димохідної труби.

Обход дымохода на кровле с металлочерепицей

Для надійного і герметичного з'єднання оклад труби складають з 4 частин і збирають від низу до верху. Також рекомендується виконати штроби 15 мм під ухилом.

На цьому етапі виконують монтаж верхньої частини планки примикання.

7. Кріплення коника на металочерепицю.

Крепление конька металлочерепицы

Монтаж коника здійснюється в кожну другу подовжню хвилю з перетином 100 мм. Під коником необхідно проклеїти спеціальну вентиляційну стрічку.

Важливо! Встановлювати ущільнювач на конику можна тільки в разі застосування альтернативної системи підпокрівельної вентиляції.

8. Установка снігових бар'єрів.

Монтаж снеговых барьеров на металлочерепицу

Монтаж снігових бар'єрів для металочерепиці здійснюється в шаховому порядку на рівні стіни. При схилах довжиною понад 6 метрів необхідно передбачити 2 рівня снігозатримання. Кріпиться планка за допомогою довгих покрівельних саморізів 4,8 x 70 в обрешітку в кожну хвилю.

 


Відео-інструкція по монтажу металочерепиці


Нижче ми наводимо відео виробника металочерепиці Bilka Steel для більш наочного уваги до деталей. Для Вашої зручності на відео проставлені тайм-коди кожного етапу установки металочерепиці.

0:08 монтаж підпокрівельної гідроізоляції

0:19 монтаж контробрешетування і обрешітки

0:37 установка держаків та водостічних ринв

1:42 монтаж карнизної планки

1:56 установка ендови

2:28 установка нижньої планки примикання до стіни

2:42 кріплення гребеня звісу

2:28 укладання листів металочерепиці

4:12 1-й варіант монтажу торцевої планки

4:40 2-й варіант встановлення торцевої планки

5:30 кріплення коника на металочерепицю

6:05 монтаж планки примикання до стіни

6:16 розбір вузла перелому ската металочерепиці

6:38 обхід димоходу метеллочерепіца

7:19 монтаж снігозатримання

Висновки: Варто зауважити, що монтаж металочерепиці своїми руками не так вже й складний, але інструкції різних виробників можуть трохи відрізнятися деталями. Ми вибрали найголовніші і важливі моменти в основних вузлах провідних виробників металочерепиці Ruukki і металочерепиці Pruszynskі. Дотримуючись наших рекомендацій покрівля прослужить Вам довго і без проблем.
Для збереження гарантійних зобов'язань слід чітко дотримуватися інструкцій конкретного виробника металочерепиці та проводити щорічне обслуговування і догляд за покрівлею з металочерепиці.