(099)316-30-97, (098)799-44-64

RU

Установка сходів на горище

Установка сходів на горище здійснюється у заздалегідь підготовлений отвір. Розміри отвору повинні бути мінімум на 2 см більші за розміри короба сходів. Зовнішні розміри короба люків сходів на горище Oman вказані на упаковці. Компанія Fakro вказує і розміри короба горищних сходів, і безпосередньо розміри отвору під конкретні сходи на горище.

Як вибрати і купити сходи на горище Ви можете прочитати в розділі Сходи на горище.

Розглянемо монтаж сходів на горище на прикладі дерев'яних сходів Oman Termo S.

Переконавшись у тому, що розмір короба люка на горище відповідає підготовленому отвору, а також, що комплектація сходів відповідає заявленій, приступаємо до встановлення.

Важливо! Кріплення для кріплення короба до перекриття в комплект поставки не входить, тому що виробник не знає, з якого матеріалу виконано перекриття.

Установка сходів на горище

 1. Відкручуємо та знімаємо секції дерев'яних сходів. Це потрібно для зручності монтажу, щоб короб з люком став легшим. Також секції знаходяться в транспортувальному положенні, і їх необхідно буде переставити, максимально віддаляючи від люка.
  1-Установка-чердачной-лестницы=снимаем-секции
 2. Знімаємо транспортувальні фіксатори з натяжних ланцюгів та штанг, які обмежують положення люка під час його відкриття.
  2-Установка-чердачной-лестницы=снимаем-фиксаторы
 3. З'єднуємо болтом і гайкою штанги, як показано на малюнку нижче. Увага! Кут відкриття люка на горище залежить від того, який отвір на штангах ви використовували для кріплення. Важливо! Щоб уникнути перекосів кришки люка потрібно, щоб отвори були однакові на всіх штангах. Наприклад: усі штанги з'єднуємо через центральні отвори. Необхідно змастити місця кріплення штанг, як показано малюнку.3-Установка-чердачной-лестницы=соединяем-штанги
 4. Встановлюємо пружини. Завдяки ланцюгам ми можемо регулювати натяг пружин та зусилля закриття кришки люка. Необхідно щоб натяг обох пружин був однаковий. Заборонено кріпити пружину за сегмент ланцюга, приєднаний до кріплення, що знаходиться на коробі.
  4-Установка-чердачной-лестницы=установка-пружин
 5. Перекручуємо петлю замка кришки люка з положення транспортування на лицьову сторону люка.5-Установка-чердачной-лестницы=замок
 6. Виставляємо люк на горище з коробом за рівнем чистового стельового покриття та закріплюємо його до перекриття. Щоб виставити короб сходів за рівнем, використовуємо 2 бруси або дошки, які кріпимо з боку приміщення. Щоб не кріпити дошки, можна додатково придбати монтажний комплект для горищних сходів, перейшовши за посиланням. Важливо! Перед кріпленням короба обов'язково перевірити його діагоналі, щоб вони були однакові. Під місця кріплення потрібно підкласти дерев'яні проставки, щоб короб не деформувався. Задля уникнення розтріскування короба, необхідно просвердлити отвори в ньому в місцях кріплення.
  6-Установка-чердачной-лестницы=выставление-люка16-Установка-чердачной-лестницы=выставление-люка2
 7. Встановлюємо секції горищних сходів на люк. Кріплення здійснюємо в отвори, які найбільше віддалені від кришки люка. Всі отвори повинні знаходитись на однаковій відстані від люка.
  7-Установка-чердачной-лестницы=установка секций
 8. Відкриваємо сходи за допомогою жердини, спочатку повернувши петлю, а лише потім, потягнувши за жердину, щоб люк відкрився і почав опускатися. Розкладаємо секції сходів. Важливо! Всі секції сходів повинні у розкладеному стані формувати рівну лінію і при цьому сходи мають надійно стояти на підлозі.8-Установка-чердачной-лестницы=открытие-лестницы18-Установка-чердачной-лестницы=открытие-лестницы2

В іншому випадку їх необхідно підрізати, попередньо вимірявши відстань до підлоги. Надягаємо на торці останнього сегмента пластикові насадки, щоб уберегти підлогове покриття, фіксуємо їх за допомогою шурупів.

8-Установка-чердачной-лестницы=подрезка-лестницы138-Установка-чердачной-лестницы=подрезка-лестницы23

У випадку, якщо в комплектації сходів відсутні насадки ПВХ, ви можете придбати їх додатково, перейшовши за посиланням, або виконати підрізку методом, показаним нижче на малюнку.

8-Установка-чердачной-лестницы=подрезка-лестницы33

Якщо Вам буде потрібно підкоригувати висоту, на яку можуть розкладатися горищні сходи, ви можете зробити це, помінявши отвори кріплення між штангами, що обмежують кут відкриття люка.

Установка-чердачной-лестницы=регулировка-штанг

Додатково ви можете придбати фірмовий комплект ПВХ лиштв, щоб закрити щілину між коробом і стельовим покриттям, тому що на даний момент вони входять у комплект тільки у найтеплішіх горищних сходів преміум класа Oman Polar Plus.

Установка-чердачной-лестницы=наличники-ПВХ

 Відеоінструкція з монтажу дерев'яних сходів на горище Оман

 

Установка сходів на горище, ціна в Харкові

Якщо ж у Вас немає можливості самостійно встановити горищні сходи, спеціалісти нашої компанії з радістю порекомендують досвідчених монтажників, на рахунку яких не один десяток змонтованих сходів. Ціна установки сходів на горище у заздалегідь підготовлений отвір близько 1000* грн, за умови, що об'єкт знаходиться в Харкові.

*ціна актуальна на червень 2022 року