(099)316-30-97, (098)799-44-64

RU

Міцність, а не Щільність.

Міцність або щільність?

   Безумовно, найважливішою характеристикою для підпокрівельної гідрозахисту, є міцність. Важлива саме Міцність, а не Щільність. Незважаючи на те, що з підвищенням щільності підпокрівельних плівок і мембран збільшуються характеристики міцності, даний параметр часто вводить в оману. На сьогоднішній день зашкалює кількість супердифузійних мембран і плівок гідробар'єр на ринку України, які мають заявлену щільність до 160 грам на метр квадратний, при цьому їх характеристики міцності не дозволяють їх використовувати в якості підпокрівельної гідроізоляції (показник менше, ніж у якісної мембрани Євробар'єр має щільність 115 гр. на м.кв.).

Ми порівняли дві мембрани однаковою заявленої щільності (115 гр / м2) Евробарьер і дуже популярну на ринку України польську супердифузійну мембрану. Візуально побачити різницю міцності мембран, можна на відео

.

 

Продавці часто маніпулюють, що в Європі використовують матеріали щільністю не нижче 135 гр. на м.кв. і Вам потрібен матеріал щільніше. На основі яких параметрів вибирають супердифузійні мембрани в Європі ми розглянемо нижче.

Навіщо потрібна міцність супердифузійним мембранам?

В процесі монтажу мембрани або гідроізоляційної плівки, а так само наступному кроку, установки контррейки, обрещеткі і самого покрівельного покриття на гідроізоляцію впливає ряд факторів:

  • Погодні умови - вітер, дощ, град і сніг.

В процесі монтажу гідробар'єру або супердифузійної мембрани, дах може залишатися не закрите основним покрівельним покриттям кілька місяців. Як наслідок на гідрозахист впливає інтенсивні опади, шквальний вітер, а в деяких випадках на гідроізоляції може бути лід і сніг.

  • Покрівельники.

В процесі монтажу покрівлі часто відбуваються ситуації, коли покрівельники падає або кладуть важкі інструменти на гідроізоляцію. Також дуже важливим фактором є безпека монтажника.

 

Як вибрати необхідну мембрану для даху?

 Німецький союз покрівельників ZVDH на підставі багаторічного досвіду і проведених випробувань розробив класи R1-R5, по мінімально допустимим міцностям покрівельної гідроізоляції. Даний показник дуже тісно пов'язаний з шириною між кроквами (чим більше відстань, тим більше парусність, вітрові навантаження і вище вимоги до міцності гідроізоляції).

Рекомендації союзу покрівельників Німеччини ZVDH наведені в таблиці нижче.

Відстань між кроквами Клас Міцність на розрив EN 12311 Міцність на виривання EN 12310
60 см R1 120 Н / 5 см  60 Н
80 см R2 140 Н / 5 см  85 Н
100 см R3 160 Н / 5 см  110 Н
120 см R4 180 Н / 5 см  135 Н
Вплив вітру на конструкцію 25 м/с R5 300 Н / 5 см  225 Н

 

Для визначення необхідного Вам гідрозахисту і відповідно  Вашої ширині між крокв, ми рекомендуємо грунтуватися на характеристиках зазначених в європейських сертифікатах CE (технічних листах), а не рекламних буклетах. Для їх визначення проводяться випробування відповідно до стандарту (EN 12311) і в однакових умовах.

Для прикладу, нижче ми склали порівняльну таблицю відповідності класів ZVDH гідробар'єру і найбільш часто використовуваних супердифузійних мембран вироблених заводом Juta (Чехія).

Матеріал Міцність на розрив
EN 12311

Міцність на виривання
EN 12310

Допустима відстань між кроквами
Евробар'єр 230 / 150* Н/5см  120 / 140 Н  80 см
Евробар'єр Плюс 260 / 180* Н/5см 150 / 180 Н 120 см
Евробар'єр Q160 385 / 390* Н/5см 390 / 360 Н  150 см и 25 м/с
Гидробар'єр Д110 250 / 240 Н/5см  200 / 190 Н  100 см

*характеристики мембран Juta взяті з сертифіката CE з урахуванням можливої похибки в меншу сторону. На нашу думку правильно б порівнювати параметри міцності після тесту на штучне старіння (після впливу температури і ультрафіолету).

Як на вибір впливає ухил покрівлі?

  У даній статті, вважаємо необхідно розглянути вплив кута нахилу покрівлі на вибір подкровельной гідроізоляційної мембрани. При низьких кутах нахилу з'являються додаткові вимога до міцності, водонепроникності і герметизації супердифузійних мембран.

На малюнку нижче ми вказали рекомендації Союзу Покрівельників Німеччини ZVDH.

  • від 22 градусів, можна застосовувати Евробарьер і Евробарьер Плюс (проклеювати нахлести рекомендується стрічкою UNI для підвищення енергоефективності та перешкоджання вивітрювання теплоізоляції)
  • від 17 до 22 градусів, можна застосовувати Евробарьер, Евробарьер Плюс, Juta Monolitic, тільки за умови проклейки нахлестов стрічкою M-2, або мембран з маркуванням 2АР (нанесеною клейовий смугою) і герметизації контррейки стрічкою У-1
  • від 15 до 17 градусів, можна застосовувати Евробарьер Q160, тільки за умови проклейки нахлестов і герметизації контррейки стрічкою У-1
  • від 10 до 15 градусів, можна застосовувати Juta THERMOIZOL і Juta SUPER 210, тільки за умови проклейки нахлестов, або мембран з маркуванням 2АР (нанесеною клейовий смугою) і герметизації контррейки стрічкою У-1
  • від 5 до 10 градусів, можна застосовувати Juta TOP, тільки за умови проклейки нахлестов або Juta TOP 2АР (нанесеною клейовий смугою). При таких кутах нахилу, мембрана повинна монтуватися на суцільний дерев'яний настил з герметизації контррейки стрічкою У-1 (матеріал може піддається постійному гідростатичному тиску, як наслідок гідроізоляція повинна являтся ДРУГИЙ ПОКРІВЛЕЮ)

Переваги та можливість використання гідрозахистних покрівельніх мембран JUTA

Для легкого підбору супердифузійної мембрани для покрівлі ми підготували таблицю з переліком можнивих складностей на покрівлі і можливості використання певної супердифузійної мембрани.

Висновок: Супердифузійні мембрани JUTA дозволяють впорається з гідроізоляцією покрівлі будь-якої складності.