(099)316-30-97, (098)799-44-64

RU

Покрокова підготовка конструкції покрівлі до монтажу металочерепиці

  Після завершення монтажу кроквяної системи настає час підготовки підстави для монтажу металочерепиці. Компанія руфекс вирішила максимально просто і правильно розібрати покроково цей етап. Купити металочерепицю в Харкові можна перейшовши за посиланням.

1. Монтаж антиконденсатної планки, капельника.

 

  Першим кроком слід змонтувати антиконденсатний капельник до суцільного настилу (якщо є) або безпосередньо до крокв на звисі покрівлі за допомогою цвяхів з цинкованої стали. Найчастіше це виконується після установки лобової дошки. Капельник відводить конденсат з гідроізоляції та не дозволяє йому потрапляти на дерев'яні елементи конструкції покрівлі.

2. Монтаж гідроізоляційної мембрани або гідробар'єру.


   

Якщо горище буде холодним, то в якості Гідробар'єру потрібно вікористовувати плівку Антиконденсат. У випадку утеплення по кроквам (мансарди) потрібно використовувати супердифузійну мембрану. Даний матеріал буде виконувати роль покрівельної гідроізоляції і не перешкоджати виходу вологи з утеплювача або конструкції. Цей крок на покрівлі часто поєднують з наступним етапами (монтажем контррейки):

 • необхідно приклеїти мембрану до капельника. На капельник конденсату клеять двосторонню клеючу стрічку. Ми рекомендуємо К-2 або М-2. Використання даних стрічок перешкоджає задування повітря і води під гідроізоляційну мембрану і значно підвищує енегроеффектівнось конструкції даху;
 • монтаж гідроізоляції виконується знизу вгору з перекриттям полотен. Розмір нахлеста рекомендується виробником (найчастіше від 12 см і більше, в залежності від кута нахилу покрівлі);
 • рекомендується не натягувати мембрану, а забезпечити невелике 1-2 см провисання щоб уникнути намокання контррейки;
 • полотна гідроізоляційної мембрани для запобігання втрати тепла і забезпечення повітронепроникності склеюються між собою за допомогою стрічок (Uni або М-2).

3. Монтаж контробрешітки чи контробрешетування.

   

Даний елемент дозволяє створити вентиляційний зазор над гідроізоляційною супердифузійною мембраною завдяки якому буде здійснюватися вивід вологи із покрівельної конструкції. Також, він зменшить температуру в підпокрівельному просторі, що дуже важливо в дахах з металочерепицею. На даному етапі найбільш часто допускаються помилки,що призводять до незворотних наслідків, вирішення яких неможливо без заміни (демонтажу та повторного монтажу) металочерепиці. Висота вентиляційного зазору залежить від безлічі факторів (довжина ската покрівлі, кут ухилу і типу покрівельного покриття), але вона повинна бути не менше 40мм.

 • спочатку на дерев'яний брус клеїться спеціальна стрічка ущільнювача У-1 (забезпечить герметизацію в місцях пробиття гідроізоляційної мембрани);
 • після цього брус прибивається до крокв не доходячи до коника на 20 см.

4. Виконання гідроізоляції коника, «капюшон».

 

При розміщенні теплоізоляції в вузлі коника по кроквах або по затяжках з відстанню до коника менше 150 см можна змонтувати мембрану простим перетином через коник. У зворотному випадку необхідно зробити так званий «капюшон».

 • гідроізоляція не повинна доходити до коника на 5 см (забезпечуючи 10 см відстань між полотнами протилежних скатів);
 • заводимо мембрану на контррейка на торцях (фронтонних свесах) ската покрівлі;
 • набиваємо відсутні після 20 см бруска висотою в половину стандартної контррейки;
 • прибиваємо по коника полотно супердифузійної мембрани із забезпеченням перехлеста;
 • прибиваємо брусок на мембрану для забезпечення однієї площини контробрешетування по всій довжині ската.

5. Монтаж захисної стрічки звису.

  Дозволяє захистити вентиляційний зазор від птахів і жуків, не перешкоджаючи процесу вентиляції. З різними видами сіток можна ознайомитися в розділі покрівельні аксесуари.

6. Кріплення крюків водостічної системи.

    Закріплюємо держаки водостічної системи на контробрешетку. Даний вид монтажу гаків водостоку можливий тільки при відстані між кроквами 50 см для пластикових водостічних систем і 60 см для металевих водостоків. В іншому випадку рекомендуємо звернутися до наших фахівців для отримання консультації в монтажі водостічної системи або до інструкції по монтажу розробленої виробником водостічної системи.

7. Монтаж обрешітки чи обрештування.

 До цього елементу нашої конструкції відбуватиметься кріплення металочерепиці. Від якісного виконання цього етапу буде залежати зовнішній вигляд покрівлі, а також герметичність покрівельного покриття.

 • нижня рейка обрешітки повинна бути орієнтовно на 10 мм товще, ніж всі наступні;
 • відстань від зовнішнього краю нижньої рейки до середини другої рейки обрешітки має становити 280 мм. Це значення актуально для металочерепиці з довжиною тайлу 350 мм;
 • відстань між центрами наступних брусків обрешітки має становити 350 мм для металочерепиці з довжиною хвилі 350 мм;
 • ширина обрешітки повинна становити 100 мм, а товщина згідно з проектом.

8. Монтаж карнизної планки.

    Один з найважливіших елементів організації карнизного звісу, який забезпечує напрям води з покрівлі в ринву. Рекомендується монтувати після установки ринви. Якщо зробити навпаки, то в деяких водостічних системах жолоб буде складно вставити в держаку.

9. Встановлення торцевої дошки.

 • до обрешітки на торцях покрівлі кріпимо дерев'яний брус висота якого повинна дорівнювати загальній висоті профілю металочерепиці;

 • виконуємо кріплення торцевої дошки.

Всі перераховані вище кроки можна побачити на відео нижче або на нашому каналі в Youtube.

Особливу подяку висловлюємо каналу GERARD Roofing Systems за наданий відеоролик. Тепер наша конструкція готова для монтажу фінішного покриття. Детальний монтаж металочерепиці ми розглянемо наступного разу.

Якщо у вас виникнуть питання пишіть roofexua@gmail.com

просто і правильно